Hotel Diva Spa, Kołobrzeg
Hotel Diva Spa, Kołobrzeg

Najlepsze promocje
tylko na naszej stronie

18 01 2021
19 01 2021
18 01 2021
19 01 2021
Atrakcyjne trasy rowerowe w Kołobrzegu

Atrakcyjne trasy rowerowe w Kołobrzegu

09 czerwca 2020

Wypoczynek nad morzem na rowerze

 

Wakacje nad morzem to idealna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu wypełnionym zdrowym jodem. Jazda na rowerze to doskonała aktywność dla całej rodziny. Jest przeznaczona dla osób w każdym wieku, zarówno dla tych o dobrej kondycji fizycznej, jak i tych, którzy rzadko uprawiają sport.

Atrakcyjne trasy rowerowe w Kołobrzegu

Gmina Kołobrzeg dysponuje czterema trasami rowerowymi, które łącznie liczą aż 144 km i prowadzą na wszystkie strony świata. Ścieżki mają zróżnicowane nawierzchnie oraz stopnie trudności - każdy znajdzie coś dla siebie. Są utwardzone z użyciem polbruku lub asfaltu. Na trasie można znaleźć ławki, miejsca postojowe, toalety i koszy na śmieci, a także tablice informacyjne umieszczone przy zabytkach czy ciekawych obiektach przyrodniczych. Gmina Kołobrzeg może stanowić wzór dla innych regionów pod kątem świetnie zaprojektowanej infrastruktury skierowanej do rowerzystów.

Wczasy w Kołobrzegu można urozmaicić m.in. przejażdżką najpopularniejszą trasą w gminie, wchodzącą w skład Nadmorskiej Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-10. Jest zlokalizowana w pasie nadmorskim i prowadzi przez sosnowy las usytuowany tuż za wydmą. Kierując się trasą na wschód można zwiedzić urokliwe latarnie morskie. Wybierając kierunek zachodni, można nią  dotrzeć do gminy Rewal, Świnoujścia i dalej do Niemiec.

Warto wyróżnić także ścieżkę prowadzącą z Dźwirzyna w stronę Kołobrzegu. Jej cechą charakterystyczną jest powierzchnia wyłożona mieniącym się w promieniach słonecznych polbrukiem. Można na niej podziwiać malownicze krajobrazy m.in. w Lesie Charzyńskim oraz jadąc przez piękne okoliczne łąki.

Ponadto z Kołobrzegu wypływają katamarany na duńską Wyspę Bornholm, która jest doskonale przystosowana do wypraw rowerowych.

Urlop w Hotelu Diva Spa na dwóch kółkach

Poszukując hotelu nad morzem warto zwrócić uwagę, czy na jego terenie bądź w okolicy znajduje się wypożyczalnia rowerów. W Hotelu Diva Spa w Kołobrzegu można wypożyczyć wysokiej klasy sprzęt poddawany systematycznym przeglądom. Oferujemy atrakcyjne ceny i niezawodność. Wycieczka rowerowa malowniczymi trasami zlokalizowanymi na terenie gminy z pewnością uatrakcyjni wczasy w Kołobrzegu!

Rabat dla Ciebie
Newsletter

Już teraz otrzymaj rabat na rezerwację! Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco
z najnowszymi promocjami!

zdrowy hotel
mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij