Hotel Diva Spa, Kołobrzeg
Hotel Diva Spa, Kołobrzeg

Najlepsze promocje
tylko na naszej stronie

18 01 2021
19 01 2021
18 01 2021
19 01 2021
Plaża a koronawirus - jak się zabezpieczyć?

Plaża a koronawirus - jak się zabezpieczyć?

22 czerwca 2020

Od kilku tygodni powracamy do normalnego trybu życia. Wielu z nas zakończyło okres pracy z domu, nie nosimy już maseczek na zewnątrz, swobodniej się przemieszczamy i jeździmy na wakacje na terenie kraju. Nieodłącznym elementem urlopu nad morzem jest plażowanie. Kołobrzeg oferuje szerokie, piaszczyste plaże, które uwielbiają turyści. Nie musisz rezygnować z wypoczynku na nich, wystarczy, że zachowasz ostrożność.

Jak plażować bezpiecznie w dobie koronawirusa? Oto kilka porad:

1. Najprostszą metodą ochrony przed koronawirusem na plaży jest unikanie tłumów. Postaraj się o wygodne miejsce na uboczu, z dala od większych skupisk ludzi. Pomiędzy plażowiczami powinno się zachować min. 2 metry odległości. Jeżeli nie zależy Ci na mocnej opaleniźnie, korzystaj z uroków plaży po południu, kiedy będzie ona miała mniejsze obłożenie.

2. Na plażę najlepiej zabrać własny sprzęt do odpoczynku np. rozkładany leżak czy koc. W ten sposób unikniemy ryzyka przeniesienia wirusa z przedmiotu, którego wcześniej mogła używać osoba zakażona.

3. Popularne nad polskim morzem parawany mogą się okazać wyjątkowe przydatne w tym sezonie wakacyjnym. Oprócz tego, że chronią przed słońcem czy wiatrem, to pozwalają wytyczyć bezpieczną przestrzeń wokół siebie, a także mogą stanowić dodatkową ochronę przed szkodliwymi zarazkami.

4. Nie zapominajmy o regularnym myciu rąk pod bieżącą wodą z mydłem tak często, jak to możliwe. Towarzyszące nam od miesięcy żele antybakteryjne również warto zabrać ze sobą na plażę.

5. Co prawda zniesiono nakaz zasłania ust i nosa na otwartych przestrzeniach, ale warto na plażę zabrać ze sobą maseczkę i jeśli nie uda nam się uniknąć przebywania w większym skupisku ludzi, założyć ją podczas wypoczynku.

Rabat dla Ciebie
Newsletter

Już teraz otrzymaj rabat na rezerwację! Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco
z najnowszymi promocjami!

zdrowy hotel
mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij